Близько 50 приватних компаній допомагали митникам наживатися на тіньових схемах

Щоб унеможливити утікання мільйонів гривень у кишені корупціонерів, ДБР спільно з СБУ розпочало масштабну операцію «Митниця – для України». У межах цієї операції вже вдалось запобігти злочинам на митниці на мільйони гривень, повідомляють Українські відомості з посиланням на ДБР

«За попередніми оцінками, щомісячно оборудки на митниці вимивають з державного бюджету до десяти мільярдів гривень. Це – великі кошти, які мали б піти на виплату пенсій, реалізацію соціальних проєктів чи допомогу армії. Це – третина від того, що мала б збирати установа протягом місяця, тобто, кожна третя гривня з митних зборів йшла до кишень корупціонерів. Ці кошти мають повернутися із тіньового сектору до бюджету. Над реалізацією цього завдання і працюють сьогодні правоохоронні органи», – зазначив директор ДБР Олексій Сухачов.

Загалом у 2022 році працівники ДБР розслідували 576 кримінальних проваджень щодо злочинів у митній сфері, за результатами повідомлено про підозру 156 особам, а щодо 119 осіб до суду було направлено 110 обвинувальних актів.

У закінчених кримінальних провадженнях ДБР встановило суму збитків державі, що перевищує 372 млн гривень.

В результаті активної роботи ДБР, наприкінці року вдалося збільшити на 1 млрд грн надходження митних платежів до Державного бюджету України.

З початку 2023 року працівники ДБР провели обшуки у Центральному апараті Державної митної служби та Волинській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій, Одеській, Київській, Рівненській і Закарпатській регіональних митницях України.

Також було встановлено близько 50 приватних компаній та фірм, які допомагали нечесним митникам реалізовувати тіньові схеми. Наразі діяльність цих компаній заблокована.

За результатами роботи ДБР лише за лютий 2023 року повідомлено 8 підозр працівникам митниці, причетним до зловживань та тіньових схем, три обвинувальні акти проти працівників митниці направлені до суду.

Так, у лютому 2023 року працівники ДБР викрили злочинну схему вивезення з України дорогоцінних та кольорових металів, яку спільно з посадовцями Волинської митниці налагодили представники приватної київської компанії. 

За попередніми підрахунками, вартість сировини, яку намагалися незаконно вивезти з України складає понад 200 тисяч доларів США. За клопотанням ДБР суд арештував вантаж, а також обидва транспортні засоби, в яких перевозили контрабанду, вартість яких складає майже 150 тисяч доларів.

Також ДБР у взаємодії з СБУ повідомило про підозру 5 митникам, які створили схему ввезення в Україну вживаних авто. Дії митників призвели до недоотримання бюджетом акцизних зборів та податку на додану вартість у сумі понад 3,5 млн грн. 

До суду направлений обвинувальний акт щодо інспектора митного поста «Городок» Львівської митниці, який незаконно звільняв від сплати митних платежів ввезені з-за кордону автомобілі. 

Також за матеріалами ДБР судитимуть двох митників, які пропускали заповнені товарами автомобілі як порожні. Через зловживання інспекторів на територію України вдалося ввезти товару на понад 4,5 млн гривень без сплати понад 1,5 млн грн митних платежів. 

Також ДБР виявило на митниці російські автозапчастини, які намагалися провезти під виглядом товарів із Китаю. Запчастини вилучені та будуть передані до ЗСУ. 

Також на потреби ЗСУ передадуть 400 тонн російських товарів, які були виявлені ДБР на Київській митниці. За попередніми оцінками, митна вартість російського вантажу становить 1.6 млн євро. 

На Закарпатті ДБР повідомило про підозру двом митникам, які сприяли незаконному ввезенню елітної електроніки без оформлення митних платежів. 

Вилучену техніку також направлять на потреби ЗСУ.

На Київській митниці ДБР викрило головного господарника на розкраданні смартфонів та побутових товарів на 40 млн гривень. Щоб непомітно вивезти зі складів митниці смартфони, чиновник зі спільниками виготовили муляжі, на які заміняли справжні телефони. Муляжі ззовні та вагою не відрізнялись від оригінальних виробів. Йому повідомлено про підозру у викраденні чужого майна.

Операція триває.

Комментирование на данный момент запрещено, но Вы можете оставить ссылку на Ваш сайт.

Комментарии закрыты.