Хто підставив Зеленського з порятунком Польщі від енергетичної кризи?

Для відповіді президент України має подивитись в очі заступникам Єрмака – Шурмі і Татарову. Або краще відразу вигнати разом з Галущенком.

На початку вересня до Володимира Зеленського зголосився прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Він запросив у українського президента допомоги з розширенням експорту електричної енергії, так необхідної полякам взимку. Цьому проханню передувала зустріч Зеленського з Анджеєм Дудою, який нагадав українському колезі, що Польща зо всіх сил допомагає Україні отримувати необхідне на фронті залізяччя та вивозити зерно.

І все це настільки забиває логістичні шляхи поляків, що вони банально не можуть через свої ж порти забезпечити доставку вугілля в повній мірі, щоб було що палити взимку на ТЕС та підтримувати електричний баланс в умовах влаштованої росіянами енергокризи.

Поляки були настільки переконливі, що український президент пообіцяв продати їм 100 тисяч тон вугілля (дрібка, але принаймні щось) та терміново до 8 грудня завершити будівництво високовольтної лінії електропередачі між Україною та Польщею. Щоб ми могли підтримати українською електроенергією наших сусідів, які прийняли у себе понад мільйон українських біженців. Та ще й заробляти на експорті енергії до 40 мільйонів гривень на добу.

Для цього «Укренерго» на початку вересня оголосило тендер на встановлення трансформаторів та релейної апаратури очікуваною вартістю 263,80 мільйонів гривень на Хмельницькій АЕС (звідти і бере початок лінія електропередач до Польщі).

Як вже повідомляли «Наші гроші», ще на стадії проектування у цю тему зайшла фірма з групи «ЕДС», прописаної за однією адресою з фірмою Олега Шурми, брата заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми, який на Банковій і відповідає за енергетику.

Про план Шурми-Галущенка вчасно проінформували Володимира Зеленського. І «ЕДС» хоч і подала заявку, але відмовилась від неї буквально перед самим аукціоном. Відтак, коли тінь Шурми зникла з горизонту, інші учасники тендеру влаштували активні торги, які з 10-відсотковою знижкою виграла «Корпорація «Союз» за 239 млн грн.

Однак «Укренерго» не змогло укласти угоду з переможцем аукціону, а відтак він не отримав аванс для закупівлі імпортного устаткування, і не почав необхідні термінові роботи.

Справа у тому, що у Київському господарському суді знайшлась суддя Марина Літвінова. Вона задовольнила бажання такої собі громадської організації «Правозахисна організація «Громадський нагляд» зупинити необхідний Зеленському тендер (див. скріни судового рішення нижче).

Ця ГОшка написала в суд, що планує подати позов про визнання тендеру «Укренерго» таким що не відповідає принципам ефективності, відкритості та прозорості, а також суперечить інтересам суспільства, оскільки виходить за межі правопорядку в економічній сфері.

Однак, оскільки ГОшка ще не встигла написати, що ж конкретно за порушення вона знайшла у закупівлі, то попросила суддю просто заборонити «Укренерго» угоду з компанією, що зробила найдешевшу пропозицію на торгах. І не дозволяти цього робити, поки вона не подасть сам позов, і суд не розгляне його по суті. Тобто колись потім. Коли вже давно пройде обіцяне Зеленським 8 грудня.

Nota bene, Vladimir Aleksandrovich. Ця хотєлка ГОшки і ухвала судді Літвінової абсолютно протизаконні. Ще два роки тому в Україні заборонили «вжиття заходів забезпечення позову, які полягають в (або мають наслідком) припиненні, відкладенні, зупиненні чи іншому втручанні у проведення конкурсу, аукціону, торгів, тендера».

Ось це чорним по білому написано в Господарському процесуальному кодексі (стаття 137), який суддя Господарського суду має знати краще від журналістів.

Юрій Ніколов, “Наші гроші”

Теги: ВійнаЕнергетикаЗаконСудиУряд

Комментирование на данный момент запрещено, но Вы можете оставить ссылку на Ваш сайт.

Комментарии закрыты.