Російський АРК «Кинжал» поступається китайському DF-ZF та американському Hypersonic Attack.

МіГ-31К з ракетою «Кинджал»

З початком повномасштабного вторгнення в Україну окупанти щодня запускають по території України ракети різних типів. В переважній більшості для цього застосовують «Калібри», «Іскандери» та Х-22. Але є й інші, не менш смертоносні види зброї. Зокрема, гіперзвуковий комплекс «Кинджал», який загарбники поки що використали на території України всього кілька разів.

Chas News зібрав все, що відомо про цю зброю.

Що таке ракетний комплекс «Кинжал»

«Кинжал» — це авіаційний ракетний комплекс із високоточною гіперзвуковою аеробалістичною ракетою. У росії стверджують, що ця зброя здатна знищувати бойові кораблі НАТО, системи протиракетної оборони та наземні об’єкти. 

Ракети «Кинжал» запускають з літаків-носіїв, після чого вони летять із гіперзвуковою швидкістю (в 10 разів вище швидкості звуку) і маневрують в польоті.

«Кинжал» — це не абсолютно нова розробка, а модифікована версія балістичної ракети системи «Іскандер» для запуску з літаків. За рахунок цього вона має більшу стартову швидкість та збільшує дальність нанесення удару.

«Кинжал» з’явився на озброєнні російської армії у грудні 2017 року. Це один із шести видів зброї, які володимир путін представив 1 березня 2018 року у посланні Федеральним зборам.

Видання Insider зазначає, що хоча технічно «Кинжал» є гіперзвуковою ракетою, він занадто застарілий, щоб зрівнятися з такими новітніми розробками, як китайська DF-ZF або американська Hypersonic Attack.

Характеристики ракетного комплексу «Кинжал»

Ракети, які випускає «Кинжал», здатні летіти швидше, ніж, наприклад, «Калібри». Володимир путін заявляв, що «Кинжал» може розвивати швидкість до 12 тис. км/год та нести як звичайні, так і ядерні боєприпаси.

Загальна конструкція ракети приблизно така ж, як у комплексу «Іскандер», однак з модифікованою секцією наведення. Вона здатна вражати і нерухомі, і мобільні цілі.

Російські ЗМІ стверджують, що дальність польоту ракети складає 2 тис. км, а при запуску з літака Ту-22М3 — більше 3 тис. км.

Бойова частина еквівалентна 4 тис. кг тротилу.

Після запуску ракета піднімається на висоту близько 20 км, а потім падає на ціль, як звичайна балістична ракета. Через це її важко збити системам ППО.

Носії ракет комплексу «Кинжал» 

Основним носієм ракет комплексу «Кинжал» є модифікований літак МіГ-31К. Один борт здатен нести одну ракету. 

МіГ-31К з ракетою «Кинджал»

МіГ-31К з ракетами «Кинджал»

У 2018 році росія почала працювати над інтеграцією системи «Кинжал» з бомбардувальником Ту-22М, який переносить чотири ракети.

У перспективі носієм також може стати літак Су-57, але це поки не реалізували.

Де росія застосовувала ракетні комплекси «Кинжал» 

Росія стверджує, що перше бойове застосування ракет комплексу «Кинжал» сталося саме в Україні. 19 березня 2022 року окупанти заявили про запуск гіперзвукових ракет по Івано-Франківській області.

Росіяни стверджували, що нібито знищили підземний військовий склад у Делятині, де зберігалися авіаційні та інші боєприпаси. Україна цю інформацію не підтверджувала. Також 9 травня росія завдала удару трьома ракетами «Кинжал» по Одещині, внаслідок чого дві людини отримали поранення.

Перед бойовим застосуванням комплекс «Кинжал» неодноразово випробовували на навчаннях, зокрема, над Чорним та Середземним морями, а також у Південному воєнному окрузі.

Скільки ракет комплексу «Кинжал» є в росії

Військові експерти стверджують, що «Кинжал» є досить обмеженою у кількості зброєю. Про це свідчить хоча б те, що росія досі не модифікувала багато МіГ-31К, а у 2020 році на параді Перемоги показали всього два борти.

«Ця система — досить штучний товар. Їх в росії дуже і дуже не багато. Якщо їх і будуть використовувати, то вони закінчаться набагато раніше, ніж інші», — говорив у березні 2022 року Микола Бєлєсков, аналітик Національного інституту стратегічних досліджень.

https://chas.news/

2

HAWC або Hypersonic Air-breathing Weapon Concept — це ракета американської аерокосмічної та оборонної компанії Lockheed Martin.

Гіперзвукову ракету США AGM-183 розробила компанія Lockheed Martin. Швидкість ракети має досягати від 17 до 20 махів (приблизно 25 тис. км/год).

Для порівняння, максимальна швидкість російських гіперзвукових ракет «Кинжал» досягає 14 688 км/год. Американська ракета призначена для ураження сухопутних цілей, кораблів та об’єктів, які швидко змінюють своє положення.

Комментирование на данный момент запрещено, но Вы можете оставить ссылку на Ваш сайт.

Комментарии закрыты.