Чиї ви, хлопці, будете, хто вас у бій веде? Скільки депутатів олігархи завели в Раду

БізнесЦензор зібрав лояльних до олігархів новообраних депутатів Верховної ради. Найбільші команди лобістів мають Ігор Коломойський, Дмитро Фірташ та Віктор Медведчук. Багато втратив Рінат Ахметов. Трохи збільшив кількість лобістів Віктор Пінчук. Позачергові вибори в Раду встановили рекорд — більше 80% новообраних депутатів отримають мандати вперше. Це означає, що в новій Раді буде мінімум старих облич, в тому числі, політиків-старожилів, великих бізнесменів, червоних директорів, олігархів та їхніх посібників.

Все ж, українські олігархи таки завели своїх людей в нову Верховну раду. Однак їх значно менше, ніж в теперішньому VIII-му скликанні, коли цілі фракції працювали на інтереси однієї людини. БізнесЦензор проаналізував, скількох лояльних до себе депутатів олігархи завели в Раду. Наразі, за нашими підрахунками, мова йде про півсотні людей. Але це не означає, що в Раду не пройшли латентні прихильники олігархів. Крім того, певна частина новообраних депутатів може почати їм служити за винагороду.

ІГОР КОЛОМОЙСЬКИЙ

Скільки депутатів олігархи завели в Раду 02

Телеканал 1+1 колишнього бізнес-партнера Володимира Зеленського — олігарха Ігоря Коломойського — зіграв ключову роль в медійній підтримці Зеленського і “Слуги народу” на президентських і парламентських виборах.

Хоч Коломойський і заперечує вплив на редполітику телеканалу 1+1, але його контент повністю відповідає інтересам олігарха.

Коломойський не покидає ідею повернути собі Приватбанк, або отримати від держави компенсацію за його націоналізацію у розмірі $2 млрд. Після абсолютної перемоги “Слуги народу” на парламентських виборах шанси отримати сатисфакцію у олігарха зросли.

Ми нарахували 10 мандатів, які в майбутній Раді будуть орієнтуватися на олігарха. Найбільше людей Коломойського пройшло по мажоритарці від “Слуги народу”.

Самовисуванці:

Ігор Палиця — давній соратник Ігоря Коломойського. Є членом партії УКРОП, яку контролює олігарх. На момент обрання — голова Волинської обласної ради. Був головою Одеської ОДА по квоті Коломойського в травні 2014 — травні 2015 року. Палиця працював в компаніях Коломойського, був головою правління нафтовидобувної компанії “Укрнафта”. Контрольний пакет цієї компанії належить державі, але операційний контроль довгі роки здійснюють люди Коломойського. Палиця був обраний в окрузі №22, місто Луцьк.

Ірина Констанкевич — нинішній нардеп, позафракційна, член партії УКРОП. Пройшла по округу №23 у Волинській області, де Палиця очолює облраду.

За списками від “Слуги народу”:

Олександр Ткаченко — гендиректор телеканалу 1+1 Ігоря Коломойського.

Артем Ковальов — гендиректор інформаційного агентства УНІАН, яке входить в медіа-холдинг 1+1 Коломойського.

По мажоритарним округам від “Слуги народу”:

Олександр Дубінський — ведучий і продюсер програм телеканалу “1+1”. В своїх блогах Дубінський часто критикує опонентів Коломойського або ретранслює ідеї олігарха. Пройшов по округу в столиці, переміг соратника колишнього президента — Ігоря Кононенка.

Ольга Василевська-Смаглюк — спецкореспондент телеканалу “1+1”. Пройшла по округу №96 у Київській області.

Сергій Швець — спецкореспондент та ведучий “1+1”. Пройшов по округу №214 в столиці.

В’ячеслав Рубльов — волинський обласний депутат і радник голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці — соратника Коломойського. Перміг в окрузі №20 у Волинській області.

В’ячеслав Медяник — координатор юридичного напряму в Штабі національного захисту Дніпропетровської області, який очолює нардеп Юрій Береза. Береза був радником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського. Медяник переміг в окрузі №27 в Дніпрі.

Сергій Демченко — депутат Дніпровської міської ради від партії “Україна Майбутнього”, яку очолює Святослав Олійник. Контроль над партією приписуютьКоломойському. Переміг в окрузі №29 в Дніпрі.

РІНАТ АХМЕТОВ

Скільки депутатів олігархи завели в Раду 03

Рінату Ахметову належать найбільші корпорації країни: енергетичний холдинг ДТЕК та металургійний холдинг “Метінвест”, 24% якого належать Вадиму Новинському. Обидві компанії — монополії, на енергетичному і металургійному ринках відповідно.

В 2017 році сукупна консолідована виручка групи СКМ Ахметова склала 450 млрд грн, що більше половини державного бюджету за відповідний рік.

В минулому складі Верховної ради Ахметов мав чималу підтримку законодавців. Його інтереси лобіювала частина Опозиційного блоку (ОБ) і Радикальна партія Олега Ляшка. Також лояльною до Ахметова була найбільша фракція — “Блок Петра Порошенка”.

За декілька місяців до нових виборів ОБ розколовся на дві частини. Власне ОБ залишився в сфері впливу Ахметова. З нього виділилась частина депутатів, яких представляє оточення Дмитра Фірташа і Віктора Медведчука — кума президента РФ Володимира Путіна.

Нова партія отримала назву “Опозиційна платформа — За життя” (ОПЗЖ), яку колишні партнери по фракції з боку Ахметова називають “ЗаЖОП”.

Лідерами нового об’єднання стали: Медведчук, партнер Фірташа — Сергій Льовчкін, Юрій Бойко — міністр енергетики часів Віктора Януковича і ексцентричний політик Вадим Рабінович.

Згідно результатів виборів, ОПЗЖ завів 37 депутатів за списком та ще сімох по одномандатних округах. Всього — 44. Водночас, Опозиційний блок Ахметова-Новинського не потрапив до Ради, набравши 3% голосів виборців.

В результаті, найбагатша людина України, яка звикла змінювати законодавче поле під інтереси своїх бізнесів, в цьому скликані матиме найменшу кількість лояльних людей за останні 10 років.

БЦ нарахував сім людей Ахметова, які пройшли в нову Раду від Опозиційного блоку. Плюс ще один депутат зайшов від БЮТ. Зазвичай, це менеджери ДТЕК та Метінвесту, міноритарні партнери Ахметова, які обралися на мажоритарних округах.

Муса Магомедов — гендиректор ПрАТ “Авдіївський коксохімічний завод” (АКХЗ). Це найбільший виробник коксу в Україні, який входить до складу Метінвесту. Магомедов набрав 64,6% голосів у малонаселеному окрузі №45, який охоплює Авдіївку і Ясинувате. Слід зазначити, що АКХЗ знаходиться поряд з лінією зіткнення на Донбасі, тому Магомедов довгий час керував підприємством в умовах постійних аварій і відключень електроенергії через обстріли.

Руслан Требушкін — мер міста Покровськ (колишній Красноармійськ). Переміг в окрузі №50 в Донецькій області, який включає Добропілля, Мирноград і Покровськ. Він лише на один відсоток випередив мера Добропілля, самовисуванця Андрія Аксьонова. На території цього округу розташовано одне з вуглевидобувних підприємств Ахметова — “ДТЕК Добропіллявугілля”.

Вадим Новинський — партнер Ріната Ахметова в Метінвесті. Володіє 24% холдингу. Має власну фінансово-промислову групу Smart Holding. В ній сконцентровані активи з гірничо-металургійного комплексу (інтегровані в Метінвест). А також активи в сферах суднобудування, в аграрній сфері, у сфері видобутку газу, логістики, нерухомості та фінансів (”Юнекс Банк”). Новинський переміг в окрузі №58, який охоплює Кальміуський та Лівобережний райони Маріуполя.

Сергій Магера — директор з регіонального розвитку ПрАТ “Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча” (ММК ім. Ілліча). Підприємство входить в Метінвест. Магера переміг в окрузі, який охоплює центр Маріуполя.

Вікторія Гриб — керівник зі сталого розвитку “ДТЕК Енерго”, дивізіону ДТЕК, який займається видобутком вугілля та виробництвом електроенергії з нього. Вона перемогла в малолюдному окрузі №105, який включає Новоайдарівський район Луганської області. На території округу, поряд з лінією зіткнення, знаходиться Луганська ТЕС, що входить в “ДТЕК Східенерго”.

Дмитро Шенцев — діючий нардеп від ОБ. Згідно даних про письмову реєстрацію, був відсутній на 70% пленарних засідань. Обирається до Верховної ради з 2002 року — вже понад 17 років. Його постійний округ — №176 з центром в Чугуєві Харківської області.

Дмитро Шпенов — пройшов до ВР по округу №37 Дніпропетровської області. Є членом фракції “Опозиційний блок”. Був депутатом від “Партії регіонів”. З 2006 до 2007 року — депутатом Криворізької міської ради і помічником-консультантом на громадських засадах Олександра Вілкула.

Михайло Волинець — пройшов до парламенту за списками “Батьківщини”. Голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ). В медіа відстоює та ретранслює ідеї, які вигідні ДТЕК Ахметова.

ДМИТРО ФІРТАШ

Скільки депутатів олігархи завели в Раду 04

Поки в Австрії вирішується доля олігарха Дмитра Фірташа, в Україні його партія на виборах до Ради взяла друге місце. Нагадаємо, США підозрюють Фірташа в дачі хабаря в Індії за дозвіл видобувати титанову руду, яка мала постачатися американській корпорації Boeing.

Дмитро Фірташ — власник чотирьох заводів з виробництва мінеральних добрив, кар’єрів з видобутку титанового ільменіту, “Регіональної газової компанії” (РГК), яка контролює 70% розподілу газу в країні, а також телевізійного холдингу “Інтер”.

Політичні інтереси Фірташа представляють його давні товариші — Сергій Льовочкін, який має міноритарні пакети в його бізнесах і Юрій Бойко. Партію “Опозиційна платформа — за Життя” Фірташ і його соратники ділять з Віктором Медведчуком і Вадимом Рабіновичем.

До орбіти Фірташа ми віднесли таких депутатів:

Юрій Бойко — багаторічний партнер олігарха Дмитра Фірташа і Сергія Льовочкіна. Міністр енергетики часів Віктора Януковича. Відвертий прихильник Кремля, демонстративно бере участь в зустрічах з керівництвом РФ.

Сергій Льовочкін — бізнес-партнер Фірташа, співвласник телеканалу “Інтер” та інших активів олігарха. Голова Адміністрації президента Януковича. Прихильник зближення України з Росією.

Наталя Королевська — “регіоналка”, власниця “Львівської вугільної компанії”, якій належить ЦОФ “Червоноградська”. Зараз цю ЦОФ контролює арбітражний керуючий від Андрія Венгріна, радника екс-міністра енергетики від Порошенка — Володимира Демчишина.

Сергій Ларін — був заступником Льовочкіна, коли той очолював адміністрацію Януковича.

Сергій Дунаєв — колишній мер Лисичанська, тісно пов’язаний з Бойком. Останній починав свою кар’єру саме з цього міста.

Юлій Іоффе — старший товариш Бойка. Разом вони володіють підприємством “Харківська ТЕЦ-5”.

Михайло Папієв — товариш Фірташа, постійно присутній на судових процесах над олігархом в Австрії та на його днях народження.

Микола Скорик — екс-міністр фінансів Криму і голова Одеської облдержадміністрації у листопаді 2013 — березні 2014 років.

Юлія Льовочкіна — сестра Сергія Льовочкіна, власниця банку “Кліринговий дім” та акцій “Закарпаттяобленерго”.

Володимир Кальцев — при Януковичі був в.о. міського голови Запоріжжя і його довіреною особою на президентських виборах.

Юрій Павленко — квота Льовочкіна в ОПЗЖ. Був уповноваженим з прав дитини при Януковичі.

Віталій Борт — “регіонал” з багаторічним стажем. Мав відношення до відчуження Межигір’я та нерухомості держкомпанії “Надра України”.

Михайло Макаренко — у 2014 потрапив до Київської міської ради від “УДАРу” Віталія Кличка. В 2015 балотувався від “Опоблоку”. Квота Льовочкіна.

Юрій Солод (мажоритарка, ОПЗЖ) — чоловік Наталії Королевської. Був нардепом від “Опозиційного блоку”. Бізнесмен. Пройшлов до ради по округу №47 в Донецькій області, центр якого знаходиться в Слов’янську.

ВІКТОР МЕДВЕДЧУК

Скільки депутатів олігархи завели в Раду 05

Забутий історією політик періоду Леоніда Кучми за часів Петра Порошенка перетворився в нового олігарха України. За короткий період часу кум президента РФ Путіна став власником трьох інформаційних телеканалів, взяв під контроль поставки дизелю та зрідженого газу з Росії в Україну.

На його дружину в РФ було оформлено видобуток нафти і нафтопереробний завод. А після позачергових виборів до Верховної ради Медведчук отримав контроль над партією “Опозиційна платформа — За життя”, яка взяла друге місце за кількістю мандатів.

БЦ зібрав перелік новообраних нардепів з оточення Медведчука.

Василь Німченко — перейшов в ОПЗЖ з “Опозиційного блоку” за квотою Медведчука. Є його давнім соратником і заступником в ГО “Український вибір”. Прихильник федералізації України і подвійного громадянства. Колишній суддя Верховного суду України.

Нестор Шуфрич — відданий товариш Медведчука, “регіонал”, колишній співвласник нафтогазової компанії “Нафтогазвидобування”, яку з Миколою Рудьковським продав Рінату Ахметову.

Тарас Козак — офіційний контролер медіа-активів Медведчука. Як повідомляв БЦ, на Козака було записано три телеканали — 112, NewsOne та ZIK, які Медведчук придбав для збільшення свого впливу в Україні. Також Козаку належить 33% Новошахтинського заводу в РФ. Інші 60% належать Оксані Марченко, дружині Медведчука. На цьому НПЗ переробляється нафта, добута компанією дружини Медведчука з російських родовищ. Отримані нафтопродукти постачаються в Україну по єдиному нафтопродуктопроводу, який також контролює кум Путіна.

Григорій Суркіс — ще один соратник Медведчука. Разом вони входили до СДПУ(о) з 1995 року. Екс-президент Федерації футболу України та співвласник ФК “Динамо”. Разом з братом є власником маленького “А-Банку” та партнерами Ігоря Коломойського в низці обленерго.

Юрій Загородній — був заступником Медведчука в “Українському виборі” і на Банковій, коли той працював головою Адміністрації Кучми. Екс-член СДПУ(о).

Олександр Колтунович — “економічний експерт” від Медведчука, керівник економічних програм “Українського вибору”. Був помічником нардепа Німченка.

Григорій Мамка — був заступником начальника Головного слідчого управління МВС при міністрі Віталії Захарченко, який входив до “сім’ї” Януковича. За даними УП, Мамка був радником голови проросійської партії “Розумна сила”. Вона складалася переважно з екс-міліціонерів і прокурорів з Донбасу. Партія фігурувала у справі російського журналіста Аркадія Бабченка, якого, за твердженням СБУ, хотіли вбити російські спецслужби. Підозрюваний в організації “вбивства” журналіста Борис Герман на суді заявив, що “Розумна сила” фінансується приватним фондом президента Росії Володимира Путіна.

Віктор Чорний — є керівником ТОВ “Детективна охоронна компанія “Шторм”, яка раніше називалася “Детективна охоронна компанія “Сварог”. На “Детективну охоронну компанію “Шторм” були зареєстровані автомобілі з кортежу Медведчука, коли охоронці політика напали на журналістів під час з’йомки прильоту кума Путіна в аеропорту “Жуляни” у листопаді 2017 року. Чорний є віце-президентом Федерації бойового самбо України, почесним президентом якого є Медведчук.

Олег Волошин — співробітник “112-TV” Медведчука. Був прес-аташе посольства України в Росії.

ВІКТОР ПІНЧУК

Скільки депутатів олігархи завели в Раду 06

Пінчук — власник трубно-колісної корпорації “Інтерпайп”, співвласник газовидобувної компанії “Гео-Альянс” і медіа-холдингу StarlightMedia: телеканали ICTV, Новий та СТБ. Під час передвиборчих кампаній Пінчук демонстрував лояльність майже до всіх лідерів перегонів і надавав їм ефірний час. В новій Верховній раді Пінчук матиме трьох лояльних депутатів: один пройшов по мажоритарці від “Слуги народу”, двоє — за списком БЮТу.

Дмитро Кисилевський — потрапив в Раду по мажоритарному округу №24 в Дніпрі від “Слуги Народу”. Директор з корпоративних відносин компанії “Інтерпайп” Пінчука.

Олена Кондратюк — стала депутатом від БЮТ. Її чоловік — Олександр Богуцький — працює директором телеканалу ICTV. Це найрейтинговіший телеканал з медіа-холдингу Пінчука.

Ольга Бєлькова — потрапила до нового парламенту від БЮТ Юлії Тимошенко. За даними УП, Бєлькова — близька до Пінчука.

У 2006-2010 роках вона працювала директором з міжнародних проектів у благодійній організації “Фонд Віктора Пінчука — соціальна ініціатива”. З 2011 року і до першого депутатства була менеджером проектів у інвестиційно-консалтинговій групі Пінчука ТОВ “Іст Ван”.

https://www.ukrrudprom.ua/digest/Sklki_deputatv_olgarhi_zaveli_v_Radu.html

Комментирование на данный момент запрещено, но Вы можете оставить ссылку на Ваш сайт.

Комментарии закрыты.