Старовинні замки та ключі у Києво-Печерському заповіднику. Фоторепортаж

6 березня 2015 року у виставковій залі Музею історії Києво-Печерської лаври (корпус № 3) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкрилася виставка «Замки і ключі з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника». Виставку відкрив заступник генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Сергій Пивоваров.

Захоплюючу екскурсію по експозиції провів автор концепції виставки головний зберігач Києво-Печерського заповідника Григорій Полюшко (на фото праворуч)

В експозиції представлені рідкісні пам’ятки матеріальної культури українського народу ХІІ–ХIХ ст.: замки, ключі, гравюри, світлини, ікони із фондової збірки Києво-Печерського заповідника, які надходили до фондів музею з 1920-х рр.

На виставці можна побачити такі унікальні предмети, як датовані замки до київських церков. Серед них замок 1691 р., яким тривалий час закривали Успенський собор Києво-Печерської лаври, до якого зберігся і аутентичний ключ.

В окремих вітринах демонструються давньоруські двоциліндрові висячі замки і ключі до них (з фондів Чернівецької філії Охоронної археологічної служби Інституту археології  НАН України»), які є шедеврами місцевої ковальської справи, повідомляє  сайт заповідника.

В експозиції також можна дізнатися про ключ від однієї з башт Києво-Печерської фортеці, який був викрадений з музею німецькими окупантами під час Другої світової війни, а у 1945 р. повернутий з Німеччини до Заповідника.

 

Виставку можна оглянути кожного дня з 9.00 до 18.00 у І секції (корпус № 3) Музею історії Києво-Печерської лаври Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9.

 

Комментирование на данный момент запрещено, но Вы можете оставить ссылку на Ваш сайт.

Комментарии закрыты.